"Сәләт" яшьләр форумында катнашучылар өчен янгынга каршы инструктаж

2020 елның 15 июле, чәршәмбе

Ел саен җәйге чорда «Сәләт» Халыкара яшьләр белем бирү форумы белем һәм фәнгә омтылучы балалар, бигрәк тә төрле конкурсларда һәм олимпиадаларда үзләренең интеллектуаль сәләтләрен күрсәтүчеләр өчен үз ишекләрен ача. Шулай итеп, үсеп килүче буынның янгын куркынычсызлыгын күзәтчелек эшчәнлеге бүлеге хезмәткәрләре күзәтә.
«Сәләт» яшьләр белем бирү форумы Биләр торак пунктыннан 5 км ераклыкта Алексеевск муниципаль районының Биләр дәүләт тарих-архитектура һәм табигать музей-тыюлыгы территориясендә урнашкан.
Кичә анда «хезмәт эшләре» буенча Алексеевск һәм Балык Бистәсе муниципаль районнары буенча күзәтчелек эшчәнлеге һәм профилактик эшләрнең районара бүлеге башлыгы Олег Ещев булып китте, ул форумның 2 нче сменасын профилактик карап чыкты. Тикшерү барышында янгын куркынычсызлыгы таләпләрен бозу очраклары ачыкланмады. Хезмәт күрсәтүче персонал белән (орг. комитет тарафыннан палаткалы лагерьларда янгын куркынычсызлыгы буенча мәҗбүри таләпләрне үтәү турында инструктаж үткәрелде. Инструктажның гамәли өлешендә Алексеевск районының янгын куркынычсызлыгы буенча баш дәүләт инспекторы тарафыннан ОП-4 порошок ут сүндергечен куллану тәртибе күрсәтелде. Кызлар Балалар белән беренчел янгын сүндерү чарасыннан файдалану нигезләрен белделәр һәм шартлы янгынны «сүндерделәр».
Үткәрелгән дәрес кысаларында 95 кешегә инструктаж үткәрелде.