Татарстан ГТХМ хезмәткәрләре психологик һәм табибка кадәр ярдәм күрсәтү күнекмәләрен күрсәтә.

2020 елның 19 марты, пәнҗешәмбе

Бүген Татарстан Республикасы янгын сүндерүчеләре һәм коткаручылары "Кеше факторы-2020" Бөтенроссия ярышларының беренче этабында җиңү өчен көрәшкә кереште. Әлеге этап кысаларында видеоконференция режимында катгый жюри Идел буе федераль округы төбәкләреннән иң яхшы командаларны билгели. Республика данын ике команда яклады - Татарстан Республикасы ГТХМ каршындагы Эзләү-коткару хезмәте һәм 48 нче махсус янгын-коткару часте һәм Татарстан Республикасы буенча ДЯХ 7 нче ЭКО.
Бөтенроссия ярышлары инде бишенче ел Россия гадәттән тыш хәлләр министрлыгының ашыгыч психологик ярдәм үзәге инициативасы белән, бәхетсезлек очракларында һәм кешеләр тормышына куркыныч янаган башка хәлләрдә гражданнарга күрсәтелә торган психологик ярдәмнең һәм беренче ярдәмнең һәркем өчен мөмкин булуын һәм сыйфатын күтәрү максатларында үткәрелә.
Беренче этап җиңүчеләре-командалар 2020 елның июнендә Мәскәүдә, гадәттән тыш хәлләр вакытында психологик ярдәм күрсәтүдә Россия ГТХМ ның иң яхшы профессионалларын билгеләү өчен очрашачак.
Коллегаларыбызга уңышлар һәм җиңүләр телик!