Казанның «Нижнее Заречье» пляжы ачылуы тоткарлана: ГИМС инспекторлары пляжларны тикшерә.

2019 елның 30 мае, пәнҗешәмбе

Республикада пляжларны тикшерү итү дәвам итә. Бүген РФ Гадәттән тыш хәлләр министрлыгының ТР буенча ГИМС Үзәгенең Казан бүлеге инспекторлары «Түбән Заречье» пляжына тикшерү белән килделәр һәм Татарстан башкаласы халкының һәм кунакларының яраткан урынын начар хәлдә икәне ачыкланды. Пляж республика территориясендә 1 июньдә старт ала торган коену сезоны ачылуга әзер түгел.

- Ачыкланган җитешсезлекләрне бетерү өчен ун көнлек вакыт бирелә, - дип билгеләп үтте Владимир Ящук, - әгәр 2019 елның 10 июненә кадәр пляж хуҗалары күрсәтмә үти алмаса, аларга административ җәза яный. Әгәр барлык эшләр дә башкарылган һәм документлар да тәртиптә булса, пляж хокук бозуларны бетерү срогы тәмамланудан да иртәрәк кабул итә алачак.

Казанда су коену сезонында өч пляж эше планлаштырылган: «Глубокое», «Локомотив» һәм «Нижнее Заречье». «Комсомольское» күлендәге пляж реконструкцияләнә.