Мәктәпләрне барлык янгынга каршы чаралар 100% үтәлеше булганда гына кабул ителәчәк.

2017 елның 8 августы, сишәмбе

Бүген Казан шәһәре Яңа Савиново районының эшчәнлеге күзәтү бүлекчәсе хезмәткәрләре Казанның 71 нче номерлы мәктәбендә янгын куркынычсызлык буенча тикшерү профилактик рейд уздырдылар. Зур булмаган бозулар ачыкланган. ГПН өлкән инспектор Ринат Фәйзуллин әлеге кисәтүләрне бетерүгә ике көн бирде. Мәктәптә кабул итү идарә тарлагы тарафыннан комиссия 29 августта узачак .

Хәзер республика да шул исәптән Казанда да уку йортларның янгынга каршы торышын тикшерү бара. Янгын куркынычсызлыгы таләпләре нигезендә барлык мәктәпләрдә автоматик янгын сигнализация системалары белән җиһазландырылган булырга тиеш, хәбәр итү системалары һәм янгын чыккан очракта кешеләрне эвакуацияләү автоматик сигнал эшләү пультына чыгарылырга тиеш. Шуның белән бергә бөтен хезмәт күрсәтүчеләр янгын техникасы буенча уку үтәргә тиеш.

Барлык мәктәпләр янгынга каршы чаралар 100% үтәлеше булганда гына кабул ителәчәк.