Норлат районында, яшен фронты узганнан соң, өлешчә зыян күргән түбәләрдә торгызу эшләре дәвам итә

2017 елның 7 августы, дүшәмбе

2017 нче елның  5 августында 16 сәгәттә 20 минутта ОДС ФКУ " Россиянең гадәттән тыш хәлләр министрлыгының Татарстан Республикасы ЦУКС Баш идарәсенә " Норлат муниципаль районы оператив дежур ЕДДСыннан хәбәр килде: яшен фронты узу белән кыска вакытлы җилнең көче 17 м/с кадәр булу сәбәпле Норлат муниципаль районы өлешчә саналган биналарның шәхси төрак йортларның түбәләренә зыян китергән.

Норлат янгын сүндерү-коткару опер төркеме гарнизоныннан килгән хәбәр буенча Норлат шәһәре һәм  Ерыклы авылы өлешчә саналган биналарның түбәләренә зыян килгән булуы билгеләнгән.

Зыян кергән йортларда электр һәм газ тәэмин итү тукталмаган, социаль-әһәмиятле объектлар да зыян күрмәгән.

һәлак булучылар һәм зыян күрүчеләр юк. Барлык 20 зыян күргән торак йортларда 177 кеше, шуларның 45-е бала яши.

Авария урынында торгызу эшләре  үткәрелә.