Татарстанның Гадәттән тыш хәлләр министрлыгында гүзәл затларны якынлашып килүче бәйрәм белән котладылар

2024 елның 7 марты, пәнҗешәмбе

8 март - яз һәм яңарту бәйрәме. Бу көнне һәр хатын-кыз үзенә узенчәлекле нәрсә көтә... Үзәк аппаратта һәм Татарстан Республикасы Гражданнар оборонасы эшләре һәм гадәттән тыш хәлләр министрлыгы карамагындагы учреждениеләрдә кешелекнең гүзәл яртысын котладылар, шулай ук ветераннарга бардылар һәм аларны Халыкара хатын-кызлар көне белән котладылар.

Бу якты язгы бәйрәмдә махсус хәрби операцияга мобилизацияләнгән һәм вакытсыз киткән хезмәткәрләрнең тол хатыннарына аерым игътибар бирелде.

Ир-атлар иң мөһимен һәм бәһасезне теләделәр: рух күтәренкелеге, сәламәтлек, үзара мәхәббәт һәм гади гаилә бәхете теләделәр. Исегезгә төшерәбез, бу ел Россия Федерациясе Президенты Указы белән Гаиләне яклау, традицион гаилә кыйммәтләрен саклау өлкәсендә дәүләт сәясәтен популярлаштыру максатларында Гаилә елы дип игълан ителде. Татарстан Гадәттән тыш хәлләр министрлыгының һәр идарәсендә һәм бүлегендә диярлек хатын-кызлар бар, шул ук вакытта гади хезмәткәрләр генә түгел, ә ир-атлар белән бертигез дәрәҗәдә катлаулы һәм җаваплы эш башкаручы җитәкчеләр дә бар.