«Казан Экспо» халыкара күргәзмә үзәгендә да «Киләчәк уеннары» Халыкара мультиспорт турнирын ачу алдыннан масштаблы өйрәнүләр узды

2024 елның 8 феврале, пәнҗешәмбе

Бүген «Казан Экспо» халыкара күргәзмә үзәге территориясендә «Киләчәк уеннары» халыкара мультиспорт турнирына әзерлек һәм аны уздыру чорында мөмкин булган гадәттән тыш хәлләр һәм гадәттән тыш хәлләр нәтиҗәләрен локальләштерү һәм бетерү буенча Татарстан Республикасының функциональ һәм территориаль ярдәмче системасы идарә органнары һәм көчләре реакциясе буенча ведомствоара команда-штаб өйрәнүләре узды. Әлеге ярышлар фиджитал концепциясендә 21 инновацион дисциплина буенча физик активлык, заманча технологияләр һәм цифрлы тирәлек берләшүенә нигезләнгән. Беренче турнирны Казанда 2024 елның 21 февраленнән 3 мартына кадәр уздыру планлаштырыла. Анда дөньяның төрле илләреннән 260 халыкара команда һәм 2000нән артык катнашучы катнашачак.

«Укуда барлыгы 320 кеше һәм 23 берәмлек техника катнашты. Уку нәтиҗәләре буенча җентекле анализ үткәреләчәк, арадашчылар аппараты тәкъдимнәрен исәпкә алып, әлеге команда-штаб өйрәнүләрен тикшерәчәкләр. Әлеге этапта өйрәнүләр максатына ирешелде, уку мәсьәләләре тулы күләмдә эшләнде” - дип нәтиҗә ясады Россия Гадәттән тыш хәлләр министрлыгының Татарстан Республикасы буенча Баш идарәсе башлыгы урынбасары полковник Игорь Сергеевич Драгунов.