Игътибар! Хәбәр итү системасын тикшерү!

2023 елның 3 октябре, сишәмбе

Татарстан Республикасы Гадәттән тыш хәлләр министрлыгында хәбәр итүләренчә, 4 октябрьдә 10:43 сәгатьтә Татарстан Республикасы территориясендә гражданнар оборонасына үзәкләштерелгән хәбәр итүнең региональ автоматлаштырылган системасының электр сиреналарын кертеп һәм радио һәм телевизион тапшырулар каналлары аша «Барыгызга да игътибар! Халыкка хәбәр итү системасының әзерлеген тикшерү үткәрелә! "

Гадәттән тыш хәлләр турында халыкка хәбәр итү куркынычсызлыкның кирәкле чарасы булып тора, ул халыкны гадәттән тыш хәлләрнең тискәре нәтиҗәләреннән сакларга мөмкинлек бирә.

"Барысына да игътибар" - гадәттән тыш хәл килеп чыккан яки янаган очракта барлык ашыгыч хәбәрләрне тапшыру алдыннан халыкның игътибарын җәлеп итү өчен бирелә торган кисәтү сигналы.

Реаль гадәттән тыш хәл очрагында "Барысына да игътибар!" сигналы электр сиреналары, тавыш көчәйткечләр һәм сәнәгать предприятиеләре гудоклары белән 3 минутка кадәр биреләчәк, аннан соң радио һәм телевидение каналлары аша сөйләм хәбәрләрен тапшырачак.

Татарстан Гадәттән тыш хәлләр министрлыгы төбәк халкын тикшерү сигналы буенча берни дә эшләмәскә, тынычлык һәм тәртип сакларга сорый.