Тулы вәкаләтле вәкил урынбасары Игорь Паньшин җитәкчелегендә су басуга һәм янгын куркынычлы чорга әзерлек турында фикер алыштылар

2023 елның 14 марты, сишәмбе

Утырышта Татарстан Республикасыннан Татарстан Республикасы буенча Баш федераль инспектор Виктор Демидов, Татарстан Премьер-министрының беренче урынбасары Рөстәм Нигъмәтуллин, Россия гадәттән тыш хәлләр министрлыгының Татарстан Республикасы буенча Баш идарәсе башлыгы Рафис  Хәбибуллин, республиканың урман хуҗалыгы министры Равил Кузюров, Россия Табигать күзәтчелегенең Идел-Кама Төбәкара идарәсе җитәкчесе Фаяз Шакиров һәм башкалар катнашты.
    2023 елның 14 мартында Ульяновскта Россия Федерациясе Президентының Идел буе федераль округындагы Тулы вәкаләтле вәкиле каршында халыкны һәм территорияләрне гадәттән тыш хәлләрдән саклау һәм янгын куркынычсызлыгын тәэмин итү мәсьәләләре буенча ведомствоара комиссия утырышы узды. Чара видеоконференц-элемтә режимында узды.
    Киңәшмәдә катнашучылар су басуны һәм табигый янгыннарны кисәтү һәм кисәтү буенча кирәкле чаралар комплексын, РГХС көчләренең һәм чараларының су басу куркынычы булган чорга һәм янгын куркынычы булган сезонга әзерлеген карадылар.