Пенсиядә булса да, профессионал эшкә алынган вакытта...

2022 елның 5 июле, сишәмбе

Янгын сагы ветераны, эчке резерв хезмәте подполковнигы Олег Константинович Лазарев "В.И. Шимко исемендәге Радиоэлектроника фәнни-җитештерү берләшмәсе" ААҖнең куркынычсызлык һәм режим департаментының янгынга каршы профилактика бюросын җитәкли. В. И.Шимко "Күргәзмәсе Ачылды. Олег Константинович предприятиенең административ бинасыннан 10 метр ераклыкта туктап калган "Газель" янган вакытта ул кизү торды һәм машинаның капоты астында Ялкын чыга башлавын һәм куе төтенгә юнәлүен күрде.
    Ул ике ут сүндергечне алырга карар итә һәм урамга чыга. Якын-тирәдә калган битараф булмаган шоферлар ялкынны бәреп төшерергә тырышса да, аларның беренчел янгын сүндерү чаралары тормышка ашмады. Әмма 15 ел янгын сүндерү хезмәтендә эшләгән Олег Лазарев үзенең иске дошманын ныгыта алды. Бер углекислотный ут сүндергеч двигательне сүндерүгә киткән, икенчесе пилот кабинасында идарә панельләренә янгын чыккан.
    Шул ук вакытта янгын сагы ветеранының батырлыгы "В.и. Шимко исемендәге Радиоэлектроника фәнни-җитештерү берләшмәсе" АҖ җитәкчелеге тарафыннан сизелмичә калмады.