гыйнвар, 2018 ел
пәнҗешәмбе

Бу боз юлы өченче булып рәсми рәвештә ачылган боз кичү. Кичү арасы 3 200 метр. Кичүдә уртача боз калынлыгы 30-35 см, а чистә калынлыгы — 25 см; бу 2 тоннадан артык булмаган автотранспорт хәрәкәтенә мөмкин. Кирәк булганда боз трассасы кардан чистартыла. Иминлек өчен кичүдә коткару чаралары бар.

Дәүләт янгынга каршы хезмәт буенча Татарстан Республикасы буенча Русия ГТХМ Баш идарәсенең башлыгы урынбасары, эчке хезмәт полковнигы Рафаил Мотыгуллин Лениногорск районына куллануга заманча, бу өлкәдә соңгы таләпләр буенча ясалган янгын сүндерү машинасын тапшырды. Чара Лениногорск янгын сүндерү һәм коткару гарнизонының базасында үтте. Анда Лениногорск районының башлыгы Рәгать Хөсәенов булды.

Русия ГТХМ Русиянең бизнес җәмәгатьчелегенең, оешмаларның вәкилләре һәм гражданнар өчен онлайн сораштыру оештырган. Алар коррупция рискларының дәрәҗәсен һәм идарәчелек белән 2018 елда үткәрелә торган профилактика эшен билгели ала. Җыелган мәгълүматлар коррупциягә каршы тору оештыруын камилләштерү максаты белән кулланылачак, шулай да үткәрелә торган эшнең ачыклыгын һәм үтә күренүен арттырачак.

Узган тәүлектә янгын сүндерү бүлекчәләре чакыру буенча 31 тапкыр ярдәмгә чыккан. Шул исәптән чүп-чарны сүндерергә 2 тапкыр, ялган чакырулар буенча – 6 тапкыр, кыска ялганыштан – 3 тапкыр, ризыкның көю аркасында – 2 тапкыр, башка хезмәтләр белән эшләү – 15 тапкыр. Республикада  3 янгын очрагы теркәлгән. Шәхси йортта – 2 янгын, кулланышта булмаган бинада – 1 янгын.