август, 2015 ел
шимбә

Су спорт төрләре чемпионатының кунаклары сабан бәйрәмен үз күзләре белән күрсен, хәтта катнашыр өчен ел саен Казанда үтә торган Сабантуй бәйрәмен быел гадәттәгечә вакыттан соңрак үткәрелдәр. Сабантуй үткәрү вакытында гадәттән тыш идарәсе хезмәткәрләренең төп бурычы – янгын куркынычсызлыгын һәм су объектларында иминлек тәэмин итү. Зур чаралар үткәрү урыннарында янгын һәм коткару техникасы, шулай да Казан янгын һәм коткару гарнизонының шәхси составы урнаштырылды. мөмкин гадәттән тыш хәлләргә вакытыңда җавап бирү максаты белән Татарстан Республикасы буенча Россия ГТХМ Баш идарәсенең ЦУКС оператив төркеме вакыйга урыннан видеоконференция элемтәсендә торган иде.

Узган тәүлектә янгын сүндерү бүлекчәләре чакыру буенча  57 тапкыр ярдәмгә чыккан.  Чүп-чарны сүндерергә 2 тапкыр, ялган чакырулар буенча – 16 тапкыр, кыска ялганыштан – 3 тапкыр, ризыкның көю аркасында – 2 янгын, башка хезмәткәрләр белән эшләү – 8 тапкыр. Республикада 4 янгын очрагы теркәлгән. Торак секторда 1 янгын.

Россия ГТХМ 25 еллыгы, Татарстан ГТХМ 20 еллыгы һәм FINA Дөнья чемпионаты Казанда гадәттән тыш идарәсе өчен быел өч әһәмиятле вакыйгага кушылды. Бүген Татарстан Республикасы буенча Россия ГТХМ ГИМС Үзәге инспекторлары, шулай да Татар региональ ВДПО бүлеге һәм Казанның ОСВОД вәкилләре FINA паркына килүчеләр өчен бер культура программасын әзерләделәр. Бәйрәм “Кышкы уинверсиада – Красноярск 2019” чатыр экспозициясе янында җәелдерелде.