Балалар йортында инструктаж һәм уку эвакуациясе узды

2019 елның 6 ноябре, чәршәмбе

"Татарстан Республикасы Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгының «акылга зәгыйфь балалар өчен Югары Утар балалар интернат-йорты" дәүләт казна учреждениесендә Саба һәм Теләче муниципаль районнары буенча күзәтчелек һәм профилактик эшләр буенча Районара бүлек начальнигы Айнур Галимуллин өйрәнүләр үткәрде.

Персоналның гамәлләрен тикшерү кысаларында яткан төркем бинасыннан балаларны эвакуацияләү буенча автоматик янгынга каршы саклау системаларын эшкәртүнең сигналын алганда персоналның эшен практик эшкәртү үткәрелде. Персонал үз гамәлләрен үтәде.

Алга таба ГТХМ хезмәткәре объект хезмәткәрләре белән янгынга каршы инструктаж үткәрде, аның барышында объектта, шул исәптән торак фондта янгын куркынычсызлыгын тәэмин итү мәсьәләләре каралды. Объект персоналы беренчел янгын сүндерү чараларын куллану тәртибен күрсәтте. Инструктаж барышында объектның 17 хезмәткәре җәлеп ителде.