Россия Президенты Татарстан Республикасы буенча 2 нче ФПС отряды ветеранын котлады

2019 елның 4 октябре, җомга

Бөек Ватан сугышы ветераны һәм Татарстан Республикасы буенча Федераль янгынга каршы хезмәтнең 2 нче отряды ветераны Николай Яковлевич Александровның 95 яшьлек юбилее уңаеннан көтелмәгән бүләк булды. Танылган юбилярны туган көне белән Россия Федерациясе Президенты Владимир Путин котлады. Николай Яковлевичны әлеге истәлекле көндә котларга икенче янгын сүндерү отряды, шулай ук шәһәр хакимияте һәм ветераннар советы вәкилләре килгән иде.

ТР буенча 2 нче ФПС отряды ветераны 95 яшендә элеккегечә отряд тормышында катнаша. Николай Яковлевич хәзерге буын янгын сүндерүче хезмәттәшләре белән даими элемтәдә тора, коллектив тормышы белән кызыксына, телефон аша бәйрәмнәр белән котлый, ә еш кына үзе дә отряд өчен мөһим булган чараларда хөрмәтле кунак булып тора.

Икенче отряд коллективы чын күңелдән ветеранын туган көне белән котлый, нык сәламәтлек, якыннарының игътибарын һәм хөрмәтен тели!

«Татарстан Республикасы буенча ФПС ГПС 2 отряды (шартнамә)»