Шаһитның кыю гамәлләре һәм янгын хәбәре сигналы өлкән яшьтәге парны янгында һәлак булудан коткардылар

2019 елның 16 сентябре, дүшәмбе

2019 елның 14 сентябрендә Садиково авылында яшәүче Григорий Сергеевич Зварич, карт гаилә пары яшәгән торак йорт яныннан узганда, аңардан чыккан төтенне күреп, янгын белдерүчесенә хәбәр итү тавышын ишетте.

Григорий янган йортка кереп, тышкы ягына чыгарга теләгән хуҗабикәне күреп ала. Ул аңа чыгарга ярдәм итә, ә аннары кире әйләнеп кайткач, 1948 елгы ир-атны кулына алып чыга. Аннары ул ярдәм итте вытащить берсе горящего йорт кыйммәтле әйберләр һәм милек хуҗаларының Документлар.

Григорий Сергеевич Зваричка 28 яшь, «Хузангеевский» ҖЧҖдә механизатор булып эшли, хатыны белән Садиково авылында яшиләр, улларын тәрбиялиләр. Әлки муниципаль районы администрациясендә геройны бүләкләү турындагы мәсьәләне хәл итәләр.