Янгын сүндерү автомобильләре – POZIS компаниясеннән бүләк!

2019 елның 24 июне, дүшәмбе

POZIS компаниясе-шәһәр барлыкка китерүче эре предприятие ярдәмендә Яшел Үзән горнизонының гаражын ике янгын автоцистернасы тулыландырды. Янгын сүндерү машиналарыннан ачкычларны тапшыру тантанасын «Серго исемендәге Завод “җитештерү берләшмәсе” АҖ янгыннардан саклау буенча хезмәт итүче 34 янгын сүндерү-коткару бүлеге фасадында үткәрделәр. Чарада предприятие, янгын сүндерү һәм коткару гарнизоны җитәкчеләре һәм ЭКБ-34 шәхси составы катнашты.

- Ростех дәүләт корпорациясе җитәкчелеге белән барлык мәсьәләләрне дә килештерү буенча җитди эш башкарылды, бу машиналарны әзерләп, бүген бу техниканы гарнизонга тапшырабыз, - дип сәламләү сүзе белән «ПОЗиС» АҖ (POZIS) генераль директоры Радик Хәсәнов чыгыш ясады. – Янгын куркынычсызлыгы мәсьәләләренә зур игътибар бирелә торган оборона предприятиесендә эшләгәндә, без бу районның торак пунктлары өчен бик мөһим булуын аңлыйбыз. Шуңа да бу техниканы бик теләп тапшырабыз. Бу автомобильләр безнең Яшел Үзән районында яшәүчеләр өчен тагын да уңай булыр дип ышанабыз.

«ПОЗиС» АҖ җитәкчелеге янгын сүндерүчеләр өчен мондый бүләк очраклы гына ясамаган. Узган ел 34 янгын сүндерү-коткару бүлеге өчен ике яңа янгын сүндерү автомобиле сатып алынган-бу «Натиск» компрессион ысул белән пенаны һәм янгын сүндерү-техник җиһазларының Тулы Комплекты Белән Заманча «КАМАЗ» янгын сүндерү машинасы. Ә менә бушаган техниканы-ЗИЛ-130 базасында АЦ-40 янгын сүндерү автоцистернасын җирле янгын-коткару гарнизонына тапшырырга карар иттеләр.

Резедә Йосыпова, Яшел Үзән янгын сүндерү һәм коткару гарнизоны матбугат хезмәте