Янгын эше киләчәктә кирәк булачак

2019 елның 24 мае, җомга

20 елдан артык инде май аенда Түбән Кама шәһәре һәм Түбән Кама районының яшь янгын сүндерүчеләр дружиналары арасында ел саен үткәрелә торган ярышлар үткәрелә. Ярышлар Түбән Кама муниципаль районы буенча күзәтчелек эшчәнлеге һәм профилактик эшләр бүлеге, янгын-коткару гарнизоны, ТРО ВДПО Түбән Кама бүлеге һәм янгынга каршы пропаганда үзәге тарафыннан үткәрелә.

Быел сигезенче сыйныф укучылары өчен тормыш иминлеге нигезләре буенча соңгы дәреснең гомуми саны 215 укучы булган 34 команда составында «Шинник» стадионында узды. Балалар ел дәвамында укуларын күрсәттеләр. Командаларның остазлары булып тормыш иминлеге нигезләре укытучылары чыгыш ясады.

- 1 нче урынны Кама Аланы шәһәренең 1 нче урта мәктәбе, остаз Исхакова Фаил Мөхәммәт кызы алды. Әлеге команда узган ел пьедесталның икенче баскычын гына алган иде, ә быел үз максатларына иреште һәм биеклекне яулады.

- 2 урынны 27 нче урта мәктәп, остаз Камалов Илнар Наил улы яулады.

- 3 урынны Муса Җәлил исемендәге 1нче Гимназия, остаз Хәйруллин Илдар Гельмулла улы алды.

Җиңүчеләрне кызык бүләкләр, медальләр һәм мактау грамоталары көтте.