Өлкәннәр өчен янгын куркынычсызлыгы кагыйдәләре

2019 елның 15 мае, чәршәмбе

Зәй муниципаль районы буенча күзәтчелек эшчәнлеге һәм профилактик эш бүлегенең, Зәй шәһәренең Бөтенроссия ирекле янгын сүндерү җәмгыяте һәм «Шатлык» халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәге хезмәткәрләренең уртак эшендә янгын куркынычсызлыгы кагыйдәләренә шәһәрнең өлкән кешеләре интрукцияләнде.

Үткәрелгән чара барышында Зәй муниципаль районы буенча ОНД һәм ПР инспекторы Зөлфия Ризванова пенсионерларга электр приборларын кулланганда янгын куркынычсызлыгы кагыйдәләре турында искә төшерде:

- кертелгән электр приборларын караучысыз калдырмагыз;

- электр плитәләре янмый торган материаллардан торган подставкаларда булырга тиеш;

- челтәрнең артык йөкләнүенә юл куймас өчен электр розеткасына бер үк вакытта берничә электр приборын, бигрәк тә зур егәрлекне кертергә тырышыгыз.

Ә мичкә эшләгәндә:

- Мич янганда җиңел кабына торган сыеклыклар кулланудан сакланыгыз;

- артык кызмасын өчен мичне көнгә берничә тапкыр ягыгыз;

- мичне караучысыз калдырмагыз.

Һәр торак милекчегә янгын куркынычсызлыгы чараларын үтәү буенча белешмәлек тапшырылды.