“Үлемсез полк” акциясендә Татарстанның гадәттән тыш ведомство җитәкчелеге һәм хезмәткәрләре катнашты

2019 елның 9 мае, пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасы буенча Россия ГТХМ Баш идарәсенең биш меңнән артык хезмәткәре Татарстан Республикасының барлык шәһәрләрендә узган «Үлемсез полк» иҗтимагый акциясендә катнашты. Дистәләгән мең кеше катнашында иң күп демонстрация узган Казанда фронтовикларның данлыклы туганнары портретларын йөзләгән гадәттән тыш ведомство хезмәткәре күтәреп барды. Алар арасында Татарстан Республикасы буенча Россия ГТХМ Баш идарәсе башлыгы, эчке хезмәт генерал-лейтенанты Рафис Хәбибуллин да булды.

Акция Бөек Ватан сугышы ветераннарын искә алу өчен оештырылды. Геройларның оныклары офицер - туганнарының портретларын һәм сугыш язмышларын берләштергән рядовойларның портретларын алып бардылар.