Совет Янгын сагы көне уңаеннан ветеранга бүләкләр тапшырылды

2019 елның 17 апреле, чәршәмбе

Бүген СССР янгынчылыгының 101 еллыгы уңаеннан Татарстан Республикасы буенча Русия ГТХМ Баш идарәсе җитәкчелеге һәм ТР ГТХМ Ветераннар советы үзенең иң өлкән хезмәткәрләрен хөрмәтли. Бөек Ватан сугышы һәм янгын сүндерү хезмәте ветераны Михаил Ефремович Долгов аерым игътибарга лаек булды. 92 яшьлек пенсионерга кунакка Татарстан Республикасы буенча Россия ГТХМ Баш идарәсенең күзәтчелек эшчәнлеге һәм профилактик эшләр идарәсе һәм Казан шәһәре Мәскәү районының күзәтчелек эшчәнлеге бүлеге вәкилләре котлаулар һәм бүләкләр белән мөрәҗәгать итте.

Бөек Ватан сугышы һәм янгын сагы ветераны «2 дәрәҗә Ватан сугышы» ордены, «Германияне җиңгән өчен», «Совет Армиясенә һәм Флотына 30 ел», «Сугышчан казанышлары өчен», «Бөек Ватан сугышында Җиңүгә 20 ел», «СССР Кораллы Көчләренә 50 ел», «Ленин тууына 100 ел», «хезмәт ветераны» һәм «Казанның 1000 еллыгы истәлегенә» медальләре белән бүләкләнгән.

Яшь коллегалары белән очрашу вакытында Михаил Долгов хезмәт елларында булган кызыклы вакыйгаларны искә алды һәм кунакларга игътибар һәм кайгырту өчен рәхмәт белдерде. Ә гадәттән тыш хәлләр министрлыгы вәкилләре, үз чиратында, хәзерге этапта янгын саклау хезмәтенең ничек үсеш алуы турында сөйләделәр. Соңыннан УНД хезмәткәрләре тагын бер тапкыр ветеранны бәйрәм белән котладылар, аңа нык сәламәтлек һәм күңел көрлеге теләделәр.