Уку эвакуациясе уңышлы узды

2019 елның 15 марты, җомга

Татарстан Республикасы янгынга каршы хезмәт Әлмәт отрядының Федотовка авылын саклау буенча аерым пост эшчеләре Лениногорск муниципаль районы Федотовка Авылының төп гомуми белем бирү мәктәбе укучыларын һәм персоналын эвакуацияләү буенча күнекмә үткәрделәр.

Әлеге күнекмәнең максаты булып укучыларның һәм педагогик персоналның эвакуация үткәрү буенча күнекмәләрен эшкәртү торды. Автоматик янгын сигнализациясен эшләп бетергәннән соң, янгын турында хәбәр итте һәм Тавыш Белән Хәбәр итү системасын үз эченә алды. Мәктәп директоры укучыларны һәм персоналны эвакуацияләде. Укытучылар балаларны тиз арада урамга чыгардылар, мәктәп каршында төзелеш эшләре алып бардылар һәм журнал буенча барлык укучыларның катнашуын тикшерделәр, шуннан соң директорга хәбәр иттеләр. Уку күнегүләре уңышлы узды, тәртип бозулар ачыкланмады.