Районда янгын профилактикасы

2019 елның 7 феврале, пәнҗешәмбе

Бүген сукырлар җәмгыяте Минзәлә территориаль беренчел оешмасында янгын күзәтчелеге буенча баш дәүләт инспекторы көнкүрештә янгын куркынычсызлыгы таләпләрен үтәү турында әңгәмә үткәрде.

Бүгенге көндә сукырлар җәмгыятендә 171 кеше исәпләнә, шуларның 39ы – 1-нче группа инвалидлары, 74 кеше (шуларның 2се – балалар) – 2-нче группа инвалидлары, 48 кеше - 3-нче төркем инвалидлары. Сукырлар җәмгыяте рәисе Мария Кальскова инвалид кешеләрне өлешчә яки тулысынча сукырлар белән берләштерү максатында халык белән зур эш алып бара.

Очрашу барышында Актаныш һәм Минзәлә муниципаль районнары буенча күзәтчелек эшчәнлеге һәм профилактик эшләр районара бүлеге начальнигы Альберт Тимерханов тыңлаучыларга 2018 һәм 2019 елда Минзәлә муниципаль районы территориясендә янгыннар һәм кешеләрнең һәлак булуы турында мәгълүмат җиткерде. Шулай ук янгын куркынычсызлыгы өлкәсендә гамәлдәге закон таләпләрен һәм көнкүрештә янгын чыккан очракта үз-үзеңне тоту кагыйдәләрен искә төшерде.

Әңгәмә барышында гадәттән тыш хәлләр министрлыгы хезмәткәре халыкның мобиллеге чикләнгән төркеменә караган гражданнар янгында һәлак булудан һәм аларның эш принципларыннан коткара торган торак йортларда һәм фатирларда автоном янгын белдерүләрен урнаштыруга аерым игътибар бирде.