Һава шартларын исәпкә алыгыз! 7-нче февральдә Татарстанда көчле кар һәм җил көтелә

2019 елның 6 феврале, чәршәмбе

“Татарстан Республикасы Гидрометеорология һәм әйләнә-тирә мохитне күзәтү идарәсе ФДБУ”нән консультация-метеорологик күренешләрнең 05 сәгатьтән көчәюэ турында кисәтү килде. Һәм 23 сәгатькә кадәр булачак дип хәбәр ителә. 2019 елның 7-нче февралендә иртән, көндез һәм кич Татарстан Республикасы территориясендә һәм Казан шәһәрендә урыны белән көтеләсе шартлар:

- көчле кар;

- 500-1000 метрга кадәр күрем начарлану белән буран;

- көньяк-көнчыгыштан көчле җил, көчәйгәндә 15-18 м/с тизлектә;

- юлларда кар көртләре.

Татарстан Республикасы буенча Россия ГТХМ Баш идарәсе буран һәм җил көчәю вакытында алдагы киңәшләр бирә:

Аяк киеме уңайлы һәм таймый торган булырга тиеш. Сак булыгыз, тигезсезлекне исәпкә алып, аякка тулы басып йөрегез. Өлкән кешеләргә резина очлы яки махсус шиплы таяк кулланырга киңәш ителә.