Татарстан Республикасында торак пунктларны су басу турында хәбәрләр килмәде

2024 елның 21 марты, пәнҗешәмбе

Бу хакта бүген брифинг вакытында журналистларга Россия Гадәттән тыш хәлләр министрлыгының Татарстан Республикасы буенча Баш идарәсенең Кризис ситуацияләрендә идарә итү үзәге (ЦУКС) башлыгы вазыйфаларын вакытлыча башкаручы эчке хезмәт подполковнигы Андрей Елизаров хәбәр итте.

Брифинг Россия Гадәттән тыш хәлләр министрлыгының Татарстан Республикасы буенча Баш идарәсендә узды. Массакүләм мәгълүмат чаралары вәкилләре белән очрашуда Андрей Елизаров язгы ташу торышын фаразлау һәм идарә органнарының, көчләрнең һәм чараларның 2024 елда язгы ташу суларын уздыруга Татарстан Республикасының гадәттән тыш хәлләрне кисәтү һәм бетерү бердәм дәүләт системасының функциональ һәм территориаль өстәмә системаларының әзерлеге турында җентекләп сөйләде.

- Хәзерге вакытта республика территориясендә гидрологик хәл нормада, - дип башлады ЦУКС башлыгы вазыйфаларын вакытлыча башкаручы докладын. - 21 мартка республикада су баскан торак пунктлар юк. Кече елгаларда язгы процессларның үсеше әлегә билгеләп үтелмәгән, суның биеклеге һәр җирдә су биеклеге тугайга чыгу тамгасыннан түбәнрәк һәм уртача күпьеллык максималь мәгънәгә ия.