Ватанны саклаучылар көне: беренче сыйныф укучылары Түбән Кама ут көршчеләрен котлады

2024 елның 26 феврале, дүшәмбе

Түбән Каманың 16 нчы мәктәбенең беренче сыйныф укучылары янгын сүндерүчеләрне «батырлык» бәйрәме белән котладылар, Татарстан Республикасы буенча килешү бүлекчәләре идарәсенең Түбән Кама филиалының Янгынга каршы федераль хезмәтнең 91 нче номерлы янгын сүндерү-коткару бүлегендә булдылар.

Татарстан Республикасы буенча килешү бүлекчәләр идарәсенең Түбән Кама филиалының 14 янгын сүндерү-коткару бүлеге составында Федераль янгынга каршы хезмәте отряды Түбән Кама сәнәгать комплексы сагында тора, алар арасында - «Түбән Кама нефть химиясе» гавами акционер җәмгыяте, «KAMA TYRES» автомобиль шиннарын һәм «ТАНЕКО» акционер җәмгыяте, нефть эшкәртү предприятиесе.

91 нче янгын сүндерү-коткару бүлегендә балалар янгын сүндерүчеләрнең нинди шартларда эшләвен һәм ял итүен күрделәр, аларның көн тәртибе һәм бурычлары турында белделәр. Россия Гадәттән тыш хәлләр министрлыгының "Спасик һәм аның дуслары" тематик мультфильмын караганнан соң, бүлек башлыгы Станислав Банников укучылар белән янгын очрагында үз-үзләрен тоту кагыйдәләре турында әңгәмә корды.