ГТХМ хезмәткәрләренең балалары «Бәллүр йолдызчыклар» Бөтенроссия фестиваль-конкурсының региональ этабы призерлары булдылар

2019 елның 22 марты, җомга

Татарстанда «Бәллүр йолдызчыклар» Бөтенроссия фестиваль-конкурсының төбәк этабы узды. Конкурсны Татарстан Республикасы буенча суд приставлары федераль хезмәте Идарәсе оештырды. Әлеге уникаль проект хокук саклау һәм башка дәүләт структуралары хезмәткәрләре гаиләләрендәге сәләтле балаларга ярдәм итүгә, шулай ук Россия Федерациясе субъектларының мәдәни традицияләрен үстерү, балалар һәм яшүсмерләр иҗаты өлкәсендә милләтара һәм төбәкара элемтәләрне үстерү, гаилә абруен һәм гаилә кыйммәтләрен ныгыту максатыннан оештырыла.

«Бәллүр йолдызчыклар» Фестиваль-конкурсы 2008 елдан башлап ике яшь төркемендә (7 яшьтән 12 яшькәчә һәм 12 яшьтән 18 яшькәчә балалар) дүрт этапта (төбәк, читтән торып, көндезге һәм финал) һәм өч номинация буенча үткәрелә: вокал, башкару осталыгы (музыка инструментларында уйнау), хореография (халык, классик һәм заманча бию). Конкурста катнашучыларның географиясе-Россиянең барлык төбәкләре.

Вокал һәм бию номерлары, шулай ук музыка уен коралларында уйнау тәкъдим ителде. Гадәттән тыш хәлләр министрлыгыннан сигез катнашучы арасыннан икесе икенче һәм өченче дәрәҗә дипломнарга лаек булды. Калган балалар фестивальдә катнашучыларга дипломнар һәм хәрби-патриотик теманың иң яхшы чагылышы өчен дипломнар алдылар.

Безнең «Бәллүр йолдызчыклар» - вокал өчен өченче урын алган Елена Ширяева һәм Анжелика Аминова фортепиано уенында икенче урын алган өчен фестиваль-конкурсның төбәкара этабында катнашу өчен көрәшә алачак. Хәзер киләсе этап жюрие балаларның видео чыгышларын карый алачак һәм бәлки алар җиңүгә юлны дәвам итәр. Аларга уңышлар телибез.