ТР буенча ФПС каравыл башлыгының иң яхшы ярдәмчесе Менделеевскта эшли

2018 елның 27 ноябре, сишәмбе

Татарстан Республикасы буенча федераль янгынга каршы хезмәт бүлекләренең каравыл башлыклары ярдәмчеләре арасында һөнәри осталык республика смотр-конкурсының финал этабында 17 янгын саклау хезмәткәре катнашты.

Конкурста катнашучыларга Спорт юлларындагы кебек үк, янгын куркынычсызлыгы буенча законнарның теоретик белемнәре өлкәсендә дә җиңү өчен җитди көрәш кирәк иде.

Нәтиҗәдә, смотр-конкурс нәтиҗәләре буенча Профессия буенча иң яхшысы булып «Татарстан Республикасы буенча 15 ОФПС» федераль дәүләт сәламәтлек саклау учреждениесенең ПЧ-86 каравыл башлыгы ярдәмчесе эчке хезмәт старшинасы Александр Кузьменко танылды. Икенче урында - «Татарстан Республикасы буенча ОФПС 11 " ФГКУ ПЧ-65 каравыл башлыгы ярдәмчесе, эчке хезмәтнең өлкән сержанты Артур Исхаков. Өченче урында - «Татарстан Республикасы буенча 7 ОФПС " ФГКУ ПЧ-60 каравыл башлыгы ярдәмчесе, эчке хезмәт прапорщигы Илнур Шакиров.