Баш идарәдә Россия янгын сагының 375 еллыгы уңаеннан тантаналы митинг узды

2024 елның 26 апреле, җомга

Һәлак булучылар турында хәтер, ветераннарны хөрмәтләү һәм яшь хезмәткәрләрне ант итү. Россия гадәттән тыш хәлләр министрлыгының ТР буенча Баш идарәсендә Россия янгын сагы оешуның 375 еллыгын лаеклы билгеләп үттеләр.

Россия гадәттән тыш хәлләр министрлыгының Хезмәт бурычларын үтәгәндә һәлак булган хезмәткәрләрен искә алу көнендә, шулай ук Россия янгын сагының 375 еллыгы һәм Бөек Ватан сугышында Җиңүнең 79 еллыгы уңаеннан, Россия Гадәттән тыш хәлләр министрлыгының Татарстан Республикасы буенча Баш идарәсенең һәлак булган хезмәткәрләре истәлегенә куелган мемориаль стела янында тантаналы митинг узды. Чарада янгын сагы ветераннары, һәлак булганнарның тол хатыннары, шулай ук Россия Гадәттән тыш хәлләр министрлыгының Татарстан Республикасы буенча Баш идарәсе башлыгы вазыйфаларын вакытлыча башкаручы, эчке хезмәт полковнигы Ирек Кадамов җитәкчелегендәге җитәкче состав катнашты. Хезмәттәшләрен котларга ТР ның хәзерге ярдәмчесе Рафис Хәбибуллин да килде. Ул 16 ел дәвамында Россия Гадәттән тыш хәлләр министрлыгының Татарстан баш идарәсен җитәкләгән.

Россия янгын сагы көне уңаеннан митинг Россия Гадәттән тыш хәлләр министрлыгының Татарстан Республикасы буенча Баш идарәсе Байрагын алып чыгудан башланды. Шуннан соң яшь хезмәткәрләр тарафыннан ант кабул итү тантанасы булды. Янгынга каршы федераль хезмәтнең бер-бер артлы 10 егете янгын сүндерү эшенә тугрылык һәм Ватанга хезмәт итәргә ант итте.

Тантаналы чара аерым хезмәткәрләрне һәм янгын саклау ветераннарын гражданнар оборонасы, халыкны һәм территорияләрне гадәттән тыш хәлләрдән яклау, янгын куркынычсызлыгын һәм су объектларында кешеләрнең куркынычсызлыгын тәэмин итү өлкәсендәге чараларны үстерүдәге һәм камилләштерүдәге казанышлары өчен бүләкләү белән дәвам итте.

Бүләкләнүчеләр арасында ММЧ вәкилләре дә бар иде. «Коткару эшен пропагандалау өчен» медале белән «ТСН» мәгълүмат-телевидение агентлыгы» ҖЧҖ генераль директоры Дмитрий Аверкиев бүләкләнде, ә «ТСН» мәгълүмат-телевидение агентлыгы» ҖЧҖ хәбәрчесе Марсель Бикбаевка Россия Гадәттән тыш хәлләр министрлыгының Мактау грамотасы тапшырылды.

Бүләкләү тантанасы тәмамлангач, Рәфис Хәбибуллин янгын сакчылары хезмәткәрләрен һәм ветераннарын котлады.

- Кадерле ветераннарыбыз, хөрмәтле коллегаларыбыз! Без монда гадәттәгечә иң әһәмиятле бәйрәмнәр - Россия янгын сүндерү сагы көне һәм Җиңү көне алдыннан җыелабыз. Безнең белән һәрвакыт булган ветераннарыбызга зур рәхмәт белдерәм. Безнең белән - ут белән көрәштә гомерләрен биргән хезмәткәрләрнең тол хатыннары, бурычларын ахыргача үтәп. Шулай ук яшь хезмәткәрләрне истәлекле вакыйга белән котлыйм - Россия янгын сагының 375 еллыгы уңаеннан ант итү бәхетенә ирештеләр. Бүген сез Россия янгын сагы һәм Гадәттән тыш хәлләр министрлыгы хезмәткәрләре булдыгыз. Фидакарь частьларыбызны яшь тулыландыру белән котлыйм! Бәйрәм белән! Лаеклы хезмәт итүегезне дәвам итегез! Ветераннарга - нык сәламәтлек!

- Хөрмәтле ветераннар, хөрмәтле коллегалар! Без бүген юбилей датасы - Россия янгын сагы оешуга 375 ел тулу алдыннан җыелдык, - дип күтәреп алды котлаулар эстафетасын Россия Гадәттән тыш хәлләр министрлыгының Татарстан Республикасы буенча Баш идарәсе башлыгы вазыйфаларын вакытлыча башкаручы Ирек Кадамов. - Без үз гомерләрен ут белән көрәштә биргән һәлак булган иптәшләребез истәлегенә куелган стела - безнең системаның һәр хезмәткәре өчен изге урында торабыз. Аларның исемнәре әлеге стелада алтын хәрефләр белән язылган. Яшь хезмәткәрләрнең ант итүен кабул итү нәкъ менә шушы урында уза, һәм минем уйлавымча, алдагы җитәкчеләребез кылган батырлык алар өчен батырлык һәм батырлык үрнәге булыр! Хөрмәтле ветераннар сезне котлыйм һәм озын гомер телим, сезнең һәрчак безнең белән бергә булуыгызны, күнекмәләрегез, тәҗрибәгез белән уртаклашуыгызны телим. Ә хезмәттәшләребезгә - алдагы авыр, әмма кирәкле һәм лаеклы хезмәттә уңышлар. Бәйрәм белән!