Россия Гадәттән тыш хәлләр министрлыгының Татарстан Республикасы буенча баш идарәсе абитуриентларны Россия Гадәттән тыш хәлләр министрлыгының югары уку йортларына җыя

2024 елның 25 феврале, якшәмбе

Россия Гадәттән тыш хәлләр министрлыгының Татарстан Республикасы буенча баш идарәсе абитуриентларны Россия Гадәттән тыш хәлләр министрлыгының югары уку йортларына 2024 елга федераль бюджет акчалары исәбеннән укытуның көндезге формасына җыя:

Россия Гадәттән тыш хәлләр министрлыгының Дәүләт янгынга каршы хезмәте академиясе (югары уку йорты сайты - academygps.ru);

Россия Гадәттән тыш хәлләр министрлыгының Санкт-Петербург Дәүләт янгынга каршы хезмәте университеты (югары уку йорты сайты - igps.ru);

Россия Гадәттән тыш хәлләр министрлыгының Дәүләт янгынга каршы хезмәте Иваново янгын сүндерү-коткару академиясе (югары уку йорты сайты - edufire37.ru)

Россия Гадәттән тыш хәлләр министрлыгының Дәүләт янгынга каршы хезмәте Урал институты (югары уку йорты сайты - uigps.ru).

Көндезге бүлеккә 17 яшьтән алып 30 яшькә кадәрге Россия Федерациясе гражданнары, тулы урта белемле (11 сыйныфны тәмамлаучылар), шулай ук урта һөнәри белем бирү базасында кушымта итеп бирелгән таныклык яисә хәрби билет булган егетләр кабул ителә. Кандидатлар үзләренең шәхси, эшлекле, һөнәри-психологик сыйфатларына, физик әзерлегенә һәм сәламәтлеге торышына Россия Гадәттән тыш хәлләр министрлыгының шәхси составына йөкләнгән вазыйфаларны үтәргә тиеш.

Укытуның бюджет формасына 1 курска исәпләү бердәм дәүләт имтиханы нәтиҗәләре һәм өстәмә кереш сынаулар буенча җыелган баллар саны буенча уздырыла.

Уку вакытында курсантлар тулысынча дәүләт тәэминатында (бушлай 3 тапкыр туклану, яшәү, форма киеме, каникуляр отпуск) булалар, Россия Федерациясе кораллы көчләрендә хезмәттән кичектерү бирелә. Шулай ук курсантларга курсант вазифасы буенча 7834 сум оклад күләмендә айлык акчалата хезмәт (стипендия) һәм еллык индексация белән 6659 сум " эчке хезмәт рядовое" махсус исеменә оклад күләмендә түләнә. Уку тәмамланганнан соң «эчке хезмәт лейтенанты» дигән махсус исем бирелә һәм алга таба эшкә урнашу белән Россия Гадәттән тыш хәлләр министрлыгының Татарстан Республикасы буенча Баш идарәсенә тапшырыла.

Документлар кабул итү һәм шәхси эшләрне рәсмиләштерү Россия Гадәттән тыш хәлләр министрлыгының Татарстан Республикасы буенча Баш идарәсенең кадрлар, тәрбия эше һәм һөнәри белем бирү идарәсе тарафыннан түбәндәге адрес буенча башкарыла:

Казан шәһәре, Галиәсгар Камал ур., 42 а.

Элемтә өчен телефон: 8 (843) 223-92-16.

Яшел Үзән шәһ., Чайковский ур., 52

Контакт телефоны: 8 (84371) 6-77-27

Яр Чаллы шәһ., Мәскәү пр-кты, 93

Элемтә өчен телефон: 8 (8552) 23-73-26, 23-73-30

Әлмәт шәһ., Әминов ур., 5.

Элемтә өчен телефон: 8 (8553) 26-70-13.