Россия Федерациясен Коткаручы көнендә Россия ГТХМ ТР буенча Баш идарәсе башлыгы Рафис Хәбибуллин коллективка уртак эш өчен рәхмәт белдерде

2023 елның 27 декабре, чәршәмбе

Россия Федерациясен Коткаручы көненә багышланган тантаналы чара Россия гадәттән тыш хәлләр министрлыгының Татарстан Республикасы буенча Баш идарәсе Байрагын чыгарудан һәм Россия һәм Татарстан дәүләт гимннарын башкарудан башланды.
Аннары видеоэкранда Россия гадәттән тыш хәлләр министрлыгы министры генерал-лейтенант Александр Вячеславович Куренковның котлавы трансляцияләнде.
Аннары сүз Россия гадәттән тыш хәлләр министрлыгының ТР буенча Баш идарәсе башлыгы, эчке хезмәт генерал-лейтенанты Рәфис Җәүдәт улы Хәбибуллинга бирелде.
Хәерле көн, хөрмәтле хезмәттәшләр! Бүген без һөнәри бәйрәмебезне билгеләп үтәбез – Коткаручы көне, ул өч дистә елдан азрак вакыт эчендә илебездә иң әһәмиятле бәйрәмнәрнең берсенә әверелде! Бу мөмкин булды, шул исәптән сезгә дә – баш идарә һәм Министрлык хезмәткәрләренә һәм хезмәткәрләренә, алар өчен башкаларның бәласе буш тавыш түгел, ә боерык һәм гамәлгә җитәкчелек.
Мин чын күңелдән меңләгән янгын сүндерүчеләр һәм коткаручылар коллективына бу катлаулы хәлдә, югары йөкләнешләр белән хәлне контрольдә тотканнары, республикабыз халкы һәм территорияләре иминлегенең лаеклы дәрәҗәсен тәэмин иткәннәре өчен рәхмәт белдерәм.
Мин бу залда булганнарны, хәрби постта булган яки хезмәттән соң ял иткән һәркемне һөнәри бәйрәм - Коткаручы көне белән чын күңелдән һәм чын күңелдән котлыйм!
Сезгә һәм гаиләләрегезгә озын гомер, сәламәтлек, бәхет, шатлык һәм иминлек телим!
Бәйрәм белән, кадерле дуслар!