Җыр яшәргә һәм хезмәт итәргә ярдәм итә

2023 елның 20 ноябре, дүшәмбе

Казан янгын-коткару гарнизонының 60 нчы ПСЧ өлкән янгын-коткаручысы Радик Газизовка - «Безнең заман — Безнең заман» республика иҗат фестиваленең даими конкурсанты һәм призеры, ул ел саен республикада эшче яшьләр вәкилләре арасында үткәрелә.

17-18 ноябрьдә Идел буе дәүләт физик культура, спорт һәм туризм университетының Концерт залында «Безнең заман — Безнең заман»XI еллык ачык республика телевизион иҗат фестиваленең суперфиналы узды.

Суперфиналда эшләүче яшьләрнең 1400дән артык вәкиле катнашты. Катнашучылар традицион рәвештә Хореография, Музыка һәм Минута славы номинацияләрендә ярыштылар.

Россия гадәттән тыш хәлләр министрлыгының ТР буенча Баш идарәсе конкурста эчке хезмәт прапорщигы Газизов Радик Руфат улы «Музыка» номинациясендә «Зэнгэр кузлэр» дигән искиткеч җырын башкарып, 7 нче янгын-коткару отрядының 60 нчы янгын-коткару часте өлкән янгын-коткаручысын лаеклы тәкъдим итте һәм мактаулы 2 нче урынны алды.

Суперфинал нәтиҗәләре буенча иң яхшылар 20 ноябрьдә Казанның «Пирамида» сында узачак гала-концертта очрашачак. Нәкъ шул көнне фестивальнең төп призларын – Гран-при һәм «Безнең заман герое»махсус призын яулаучы командалар билгеле булачак.