декабрь, 2017 ел
җомга

2017 ел өчен Татарстан Республикасының Гадәттән тыш хәлләрне кисәтү һәм бетерү бердәм дәүләт системасының гражданнар оборонасының һәм территориаль система астының эшен нәтиҗәләргә Русия ГТХМ Үзәк региональ үзәге башлыгының вазифаларын вакытлы башкаручысы эчке хезмәт генерал-майоры Валерий Синьков һәм Татарстан Республикасы Премьер-министры Алексей Песошин килделәр. Русия Федерациясе Коткару көнен бәйрәм итүалдыннан иң яхшы Русия ГТХМ баш идарәсенең хәрби бүлекләренә төп һәм ярдәмчел янгын сүндерү һәм коткару техникасының 20 берәмлеге бирелде.

Узган тәүлектә янгын сүндерү бүлекчәләре чакыру буенча 45 тапкыр ярдәмгә чыккан. Шул исәптән чүп-чарны сүндерергә 3 тапкыр, ялган чакырулар буенча – 19 тапкыр, кыска ялганыштан – 3 тапкыр, ризыкның көю аркасында – 0 тапкыр, башка хезмәтләр белән эшләү – 10 тапкыр. Республикада  3 янгын очрагы теркәлгән. Торак секторда – 1 янгын.