ноябрь, 2017 ел
пәнҗешәмбе

Соңгы 8 ел эчендә Татарстанның баш идарәсе Русия ГТХМ ның 85 территориячел органнары арасында өченче тапкыр иң яхшы булып таныла. Русия Федерациясенең субъектларында Русия ГТХМ Баш идарәләренең берсе дә мондый хөрмәтләнүгә лаек булмаган иде. “Иң яхшы Русия ГТХМ Баш идарәсе” күчмә вымпелын тантаналы бүләкләве 4 декабрьдә Мәскәүдә иминлек һәм кешеләрне коткару темасы буенча “Кыюлык йолдызнамәсе” IX Бөтенрусия фестиваленең җиңүчеләрен бүләкләү вакытында үтәчәк.

Узган тәүлектә янгын сүндерү бүлекчәләре чакыру буенча 32 тапкыр ярдәмгә чыккан. Шул исәптән чүп-чарны сүндерергә 2 тапкыр, ялган чакырулар буенча – 16 тапкыр, кыска ялганыштан – 3 тапкыр, ризыкның көю аркасында – 2 тапкыр, башка хезмәтләр белән эшләү – 3 тапкыр. Республикада  7 янгын очрагы теркәлгән. Күпфатирлы йортларда – 1 янгын, гаражда – 1 янгын, транспорт чарада – 1 янгын, кулланышта булмаган бинада – 1 янгын.