сентябрь, 2017 ел
җомга

Яңа уку елының беренче көнендә, иске гадәткә карата һәм Гражданнар оборонасы елы һәм Балаларның иминлеге айлыгы чикләрендә Татарстан Республикасы буенча Русия ГТХМ Баш идарәсенең хезмәткәрләре белем бирү йортларының укучылары белән Белем көнен үткәрүдә катнашалар һәм тормыш иминлеге чараларын үтәү буенча дәресләр үткәрәләр. Балалар белән әңгәмәләрдә аеруча игътибар янгын иминлеге сорауларына һәм ашыгыч хезмәтләрне чакыру бердәм номеры 112 куллануга биреләчәк. Кече яшьтән кергән белемнәр аларга киләчәктә янгыннарны җиңәргә һәм паникага бирелмәскә булышачак. Барлык балага матур истәлекләр биргәннәр һәм гадәттәгечә гомуми фото төшерделәр.

Узган тәүлектә янгын сүндерү бүлекчәләре чакыру буенча 57 тапкыр ярдәмгә чыккан.  Чүп-чарны сүндерергә 5 тапкыр, ялган чакырулар буенча 21 тапкыр, кыска ялганыштан –5 тапкыр,  ризыкның көю аркасында – 2 тапкыр, башка хезмәтләр белән эшләү – 16 тапкыр.  Республикада 7 янгын очрагы теркәлгән. Торак секторда – 1 янгын.