август, 2017 ел
чәршәмбе

Казан дәүләт энергетика университетының яңа биек тулай торак бинасы янында күп янгын сүндерү һәм коткару техникасы, янгын сүндерү һәм коткару бүлекләренең, медикларның, полициянең һәм тормыш тәэмин итү хезмәтләренең көйле эше, биеклек техникасын һәм альпинизм кирәк-яракларын куллану белән коткару операцияләре – моның бөтенесен караучылар Казан янгын сүндерү һәм коткару гарнизоны көчләренең һәм чараларының зур күргәзмә янгын сүндерү һәм тактика күнегүләрендә карап тора алганнар. КДЭУ тулай торагы янында олы укуларда гомумән 200 дән артык кеш һәм 25 берәмлек техника катнашкан.

Узган тәүлектә янгын сүндерү бүлекчәләре чакыру буенча 60 тапкыр ярдәмгә чыккан.  Чүп-чарны сүндерергә 7 тапкыр, ялган чакырулар буенча 27 тапкыр, кыска ялганыштан – 1 тапкыр,  ризыкның көю аркасында – 2 тапкыр, башка хезмәтләр белән эшләү – 11 тапкыр, башка чакырулар буенча – 16 тапкыр.   Республикада 6 янгын очрагы теркәлгән. Торак секторда – 1 янгын, каралтыда – 3 янгын, транспорт чарада – 1 янгын, печәнлектә – 1 янгын.