август, 2017 ел
сишәмбе

Бу мәгълүматны Татарстан Республикасы буенча Русия ГТХМ Баш идарәсенең Күзәтү һәм профилактика эшләре идарәсенең башлыгы урынбасары, эчке хезмәт полковнигы Максим Трущин “Гомумбелем йортларның янгын иминлеген тәэмин итү буенча үткәрелә торган күзәтү һәм профилактика эше турында” темасына брифинг вакытында тавышландырды. Журналистлар белән очрашуда шулай да ТР Мәгариф һәм фән министрлыгы эшләрен идарә итүчесе Айрат Харисов булган.

2017 елда 25 августта 14.00 дән 18.00 гә кадәр һәм 26 августта 6.00 дән 14.00 гә кадәр кече судноларны, шулай да җилкәнле, күңел ачу, спорт судноларын, шул исәптән гидроциклларны, байдаркаларны, ишкәкле көймәләрне Казансу елгасында Кирмән дамбасыннан “Миллениум” күперенә кадәр куллану тыела. Чикләү Казанда триатлон буенча IRONSTAR халыкара ярышларын үткәрү белән бәйле.

Узган тәүлектә янгын сүндерү бүлекчәләре чакыру буенча 76 тапкыр ярдәмгә чыккан.  Чүп-чарны сүндерергә 13 тапкыр, ялган чакырулар буенча 30 тапкыр, кыска ялганыштан – 1 тапкыр,  ризыкның көю аркасында – 6 тапкыр, башка хезмәтләр белән эшләү – 11 тапкыр, башка чакырулар буенча – 1 тапкыр.   Республикада 11 янгын очрагы теркәлгән. Торак секторда – 3 янгын, транспорт чарада – 1 янгын, бакча йортында – 2 янгын, печәнлектә – 1 янгын.