июль, 2017 ел
чәршәмбе

Кадерле гражданнар! Татарстан Республикасы Гидрометеорология һәм әйләнә-тирә мохитне мониторинглау идарәсе мәгълүматы буенча Татарстан Республикасы территориясендә һәм Казан шәһәрендә көтелә:

112 ашыгыч чакырулар хезмәтенең җитәкчелеге иреклеләрне рәхмәт белдерү хатлары белән бүләкләгән. Алар Конфедерацияләр Кубогының матчларын үткәрү вакытында квалификацияле лингвистик ярдәм күрсәткән. Нинди дә булса вакытта чит ил гражданнардан биш телдә хәбәр кабул итә алалар – инглиз, француз, кытай, немец һәм испан. Һәрхәлдә чит ил кешеләрдән чакырулар кабул ителгән. Нигездә алар белешмә мәгълүмат белән кызыксынган иде, шулай да медицина ярдәменә мөрәҗәгатьләр булган.

Узган тәүлектә янгын сүндерү бүлекчәләре чакыру буенча 57 тапкыр ярдәмгә чыккан.  Чүп-чарны сүндерергә 3 тапкыр, ялган чакырулар буенча – 21 тапкыр, кыска ялганыштан – 1 тапкыр, ризыкның көю аркасында – 2 тапкыр, башка хезмәтләр белән эшләү – 18 тапкыр. Республикада  6 янгын очрагы теркәлгән. Торак секторда – 4 янгын, каралтыда – 1 янгын, бакча йортында – 1 янгын. 1 кеше зыян күрде.