июнь, 2017 ел
җомга

“Кеше факторы. Профессионаллар лигасы” бөтенрусия ярышлары инде 2017 елның мартында башланган. Ярышларның максаты гадәттән тыш хәлләрдә зыян күргән гражданнарга беренче ярдәм һәм психологик ярдәм өлкәсендә профессиональ белемнәрне актуалләү. Татарстан Республикасы буенча Русия ГТХМ Баш идарәсеннән ярышларда 7 нче отрядных 48 нче янгын сүндерү һәм коткару бүлегенең өч кешедән торган төркеме катнашкан. Төркем беренче унлыкка кергән һәм унынчы урынны алган.

Яну турында хәбәр ашыгыч хезмәтләрне чакыру бердәм112  номерына килгән 7.20 дә. Урында Яшел Үзән янгына сүндерү һәм коткару гарнизонының көчләре һәм чаралары эшли. Түбә 60 кв. м мәйданда яна иде. Үлүче һәм зыян күрүче юк. Технология барышы тукталмаган.

Узган тәүлектә янгын сүндерү бүлекчәләре чакыру буенча 52 тапкыр ярдәмгә чыккан.  Чүп-чарны сүндерергә 5 тапкыр, ялган чакырулар буенча – 16 тапкыр, кыска ялганыштан – 3 тапкыр, ризыкның көю аркасында – 0 тапкыр, башка хезмәтләр белән эшләү – 19 тапкыр. Республикада  7 янгын очрагы теркәлгән. Каралтыда 2 янгын, бакча йортында – 2 янгын.