апрель, 2017 ел
шимбә

Татарстан Республикасы  буенча Русия ГТХМ баш  идарәсенең үзәк аппараты шәхси составы гомумшәhәр шимбәлегенә  чыкты. Уртак тырышлык белән гадәттән тыш хәлләр министрлыгы хезмәткәрләре идарә территориясын чуп-чардан җыештырдылар.

Офицерлар һәм гражданлык хезмәткәрләре берничә сәгать эчендә ГТХМ буйсынуындагы биналар  тирәләрен, янгын сүндерү булекләрнең территоряларын, шулай ук барлык эчке ишегалларын  тәртипкә китерделәр.

Узган тәүлектә янгын сүндерү бүлекчәләре чакыру буенча 188 тапкыр ярдәмгә чыккан.  Чүп-чарны сүндерергә  67 тапкыр, ялган чакырулар буенча – 84 тапкыр, кыска ялганыштан – 1 тапкыр, ризыкның көю аркасында – 4 тапкыр, башка хезмәтләр белән эшләү – 12 тапкыр.  Республикада  13 янгын очрагы теркәлгән.  Торак секторда – 5 янгын, каралтыда – 5 янгын, бакча йортында – 1 янгын, төзелеш вагонында – 1 янгын.