апрель, 2017 ел
чәршәмбе

4 апрельдә Биектау районы Каймар авылында әһәмиятле вакыйга булган – Крутояры авыл торагын янгыннардан саклау буенча ирекле янгын сүндерү төркеменең пост бинасы ачылган. Төркем барлыкка килү бервакытта да булмагандай актуаль. Аны ачуда Биектау муниципаль районы башлыгы Рөстәм Кәлимуллин һәм Кече көмәләр дәүләт инспекциясе үзәгенең башлыгы Игорь Савкин катнашканнар.

Узган тәүлектә янгын сүндерү бүлекчәләре чакыру буенча 50 тапкыр ярдәмгә чыккан.  Чүп-чарны сүндерергә 0 тапкыр, ялган чакырулар буенча – 11 тапкыр, кыска ялганыштан – 0 тапкыр, ризыкның көю аркасында – 0 тапкыр, башка хезмәтләр белән эшләү – 21 тапкыр.  Республикада  6 янгын очрагы теркәлгән.  Каралтыда – 3 янгын, транспорт чарада – 1 янгын, бакча йортында – 2 янгын.