Әлмәттә янгын сүндерү-гамәли спорт буенча Татарстан Республикасының 32 нче кышкы чемпионатына старт бирелде

2020 елның 14 феврале, җомга

2020 елның 13-14 февралендә Әлмәт шәһәрендә яшүсмерләр арасында янгын-коткару спорты буенча 32 нче республика кышкы чемпионаты уза. Ярышлар ФКУ "ТР буенча 2 ФЯХО ДЯХ (килешү буенча)" укыту-тренировка манежы базасында үткәрелә, анда бөтен республикадан спортчылар җыела, иң көчлеләрне билгеләү өчен.

Гадәттәгечә, ярышлар ике этапта уза-каршылыклар аша 100 метрлы полосаны узу һәм штурм баскычы буенча уку башнясы тәрәзәсенә менү. Спорт ярышларының төп призы өчен кече, урта һәм өлкән яшь төркемнәрендә чыгыш ясап, 6 яшүсмерләр командасы көч сынаша.

Ярышларның беренче көнендә чемпионатның барлык командалары да беренче этап – штурм баскычы буенча уку башнясы тәрәзәсенә менү уздылар.

Беренче этап нәтиҗәләре буенча әлегә КФК - 1 командасы алда бара, очколар суммасы буенча-2, ә 3 урында-КФК-5 командасы.