Тәтеш яшүсмерләре һәм гражданнар яклау көллияте студентлары “коткару эшләре" компетенциясе буенча Ворлдскиллс Региональ чемпионатында җиңү яуладылар

2019 елның 18 ноябре, дүшәмбе

15 ноябрьдә, ярышларның соңгы көнендә, иң мөһим этапларның берсе - каршылыклар полосасын һәм альпинизм элементларын җиңү белән сугышчан җәелдерү, шулай ук Татарстан Республикасы Гражданнар оборонасы эшләре һәм гадәттән тыш хәлләр министры урынбасары Николай Суржко катнашында Чемпионатны тантаналы ябу булды.

"Коткару эшләре” компетенциясе буенча Россия Джуниорскиллс Региональ чемпионатының бронза медальләрен үзара ике команда бүлеште: Татарстан Республикасы Тәтеш муниципаль районының өстәмә белем бирү үзәге МБУ юниорлар командасы һәм Казан шәһәре Яңа Савин районының 89 нчы аерым фәннәрне тирәнтен өйрәнүле урта гомуми белем бирү мәктәбе командасы.

«Коткару эшләре» компетенциясе буенча Россия Джуниорскиллс Региональ чемпионатының 2 нче урыны һәм Көмеш медальләре өчен В. П. Муравьев исемендәге Затон урта гомуми белем бирү мәктәбе командасы диплом белән бүләкләнде.

Ә «Коткару эшләре» компетенциясе буенча Россия Джуниорскиллс төбәк чемпионатының алтын призерлары-генерал-майор Хапаев В. А. исемендәге Тәтеш кадет интернат-мәктәбенең юниорлар командасы.

Алда җиңүчеләр командасының яңа сынаулары – Чемпионатның Бөтенроссия этабы. Без аларга иң яхшы булырга һәм Җиңү тарихын Worldskills дөньякүләм яшьләр чемпионаты елъязмасына керергә телибез!!!