Татарстан ГТХМ җитәкчелеге ДЦП инвалидлары арасында футбол буенча  матчта катнашучыларны призлар белән бүләкләде

2019 елның 29 августы, пәнҗешәмбе

Шушы көннәрдә Татарстан Республикасы инвалидлар физкультура-спорт җәмгыяте вәкилләре Россия гадәттән тыш хәлләр министрлыгының Татарстан Республикасы буенча Баш идарәсе башлыгы - Татарстан Республикасы Гражданнар оборонасы һәм гадәттән тыш хәлләр министры Рафис Хәбибуллинга 29 августта Казанның Урицкий исемендәге паркында шәһәр көненә багышланган ДЦП инвалидлары арасында футбол буенча ярышларда катнашуны һәм катнашучыларны призлар белән бүләкләүне сорап мөрәҗәгать иттеләр. Җавап итеп, ТР Гадәттән тыш хәлләр министрлыгы хезмәткәрләре финанс ярдәм күрсәтергә генә түгел, ә чын иптәшләрчә матч уздырырга да тәкъдим иттеләр.

Бу тәкъдимгә физик мөмкинлекләре чикләнгән дистәләгән кеше бик теләп җавап бирде. Әлбәттә, барлык инвалид спортчылар да мәйданчыкта тиз йөрми һәм туп белән җитез генә мөрәҗәгать итә алмый. Шуңа да карамастан, гадәттән тыш хәлләр министрлыгы командасы капкасы янында кискен мизгелләр күбрәк иде. Нәтиҗәдә, гадәттән тыш хәлләр министрлыгы командасы капкасына җавапсыз дүрт "түгәрәк" ле керде, ә аларның берсе хәтта ерак дистанциядән дә. Шул рәвешле, бер сәгатьлек компромисссыз көрәшнең законлы нәтиҗәсе файдасына 4:0 коры исәбе булды.