Балалар лагерьларында профилактик дәресләр дәвам итә

2019 елның 8 августы, пәнҗешәмбе

Бүген ГТХМ хезмәткәрләре Әлмәт муниципаль районының «Солнечный» балалар сәламәтләндерү лагерында профилактик дәрес үткәрделәр. Чараның максаты-йортта, урамда, урманда, су янында һәм транспортта, шулай ук янгын очрагында һәм беренче ярдәм күрсәтү ысулларында үз-үзеңне тоту культурасын тәрбияләү иде.

Янгын тематикасына дәрес лагерьның актлар залында башланды, анда вожатыйларга һәм балаларга янгын чыккан очракта гамәлләр тәртибе һәм янгын куркынычсызлыгы кагыйдәләре турында мәгълүмат җиткерелде. Әлмәт муниципаль районы надзор эшләр һәм профилактика эшләре бүлеге начальнигы вазыйфаларын вакытлыча башкаручы Равил Хөсәенов йортта үз-үзеңне тоту кагыйдәләре турында искә төшерде:

1) газ, мич җиһазларын, электр һәм башка көнкүреш приборларын караусыз калдырмагыз.

2) шырпы белән уйнарга ярамый.

3) өйдән чыгу алдыннан, барлык приборларны сүндерүне тикшерергә кирәк.

4) төзек булмаган электроприбор кулланырга ярамый.

5) бер розеткага бер үк вакытта берничә энергия кулланучы кертелгән челтәр фильтрын тоташтырмагыз.