Казан коткаручы-кинологлары Идел буе федераль округы ярышларында команда зачетында җиңү белән кайта

2019 елның 26 июле, җомга

Казан Эзләү-коткару отрядының-Россия ГТХМ Идел Буе региональ эзләү - коткару отрядының филиалы коткаручы-кинологлары командасы Идел буе федераль округының Россия ГТХМ кинология төркеменең укыту-тренировка җыеннарының һәм сертификация сынауларының гомумкоманда зачетында иң яхшысы булды.

Ярышларны ачу тантанасы 22 июльдә Мордовия Республикасының Березников районындагы уку шәһәрчеге базасында узды. Биш көн дәвамында бөтен Идел буе коткаручылары һәм волонтерлары үзләренең әзерлекләрен күрсәттеләр, ярыштылар һәм кинологик төркем составында эзләү-коткару эшләре белән шөгыльләнү хокукына аттестация уздылар.

Сынау барышында кинологик төркемнәр 4 этап узды: тыңлаулар һәм җитезлекне тикшерү; табигый мохит шартларында эзләү; техноген өем шартларында эзләү; команда белән эзләү. Безнең команда кинологлары дүрт аяклы ярдәмчеләре белән бергә этапта шартлы рәвештә зыян күрүчеләрне ачыклаган катнашучыларның бердән бере булып чыкты.