Алабуга «Аленький цветочек» балалар бакчасында тәрбияләнүчеләр өчен дәрес

2019 елның 15 июле, дүшәмбе

Алабуга муниципаль районында профилактикада төп акцент - балалар. Балалар, бигрәк тә яшь буында, күргән һәм ишеткәннәрнең барысын да, иң мөһиме – бу белемнәрне аларның иминлегенә юнәлдерү.

Янгын куркынычсызлыгы культурасына бүген 33 нче балалар бакчасында тәрбияләнүчеләрне Алабуга муниципаль районы буенча күзәтчелек эшчәнлеге һәм профилактик эшләр бүлеге җитәкчесе урынбасары Мәлик Мөхәммәдиев өйрәтте.

Кечкенә балаларның игътибарлылыгы һәм игътибары аз гына вакыт эчендә генә мөмкин, шуңа күрә гадәттән тыш хәлләр министрлыгы хезмәткәре төп өлешеннән башлады. Ул янгынның нәрсә икәнлеге турында сөйләде, янгын чыккан очракта качарга ярамый һәм шунда ук өлкәннәргә янгын турында хәбәр итәргә кирәк, шулай ук мондый янгын сүндерүчеләр турында сөйләде.

Янгынга каршы дәрес өлкәннәр өчен дә үткәрелде. Тәрбиячеләргә инструктаж барышында объектта янгын чыккан очракта эш тәртибен искә төшерделәр.