Ветераннар оешмалары җитәкчеләре Яшел Үзән коллегаларының эшен югары бәяләделәр

2019 елның 26 июне, чәршәмбе

Ветераннарны иҗтимагый чараларда катнашуга, яшьләрне хәрби-патриотик тәрбияләүдә, янгынга каршы хезмәтнең белемнәрен һәм традицияләрен пропагандалауда җәлеп итү - федераль янгынга каршы хезмәтнең 8 отрядының ветераннар оешмасы эшенең төп бурычлары. Яшел Үзәндә Россия гадәттән тыш хәлләр министрлыгының өч Республика – Татарстан, Чувашия һәм Марий Эл ветераннарының тәҗрибәсен уртаклашу буенча очрашу барышында ветераннар оешмалары вәкилләре бу эшнең дәрәҗәсен бәяли алдылар.

Раифа Богородицкий ир-атлар монастыре Яшел Үзән районында мәртәбәле кунаклар визитының беренче ноктасы булды. Күзәтү экскурсияеннән Идел буеның төрле төбәкләреннән килгән кунаклар Раифа монастыре тарихы турында белделәр, гаҗәеп храмнар һәм монастырь корылмалары белән таныштылар.

Киләсе тукталыш-Татарстан Республикасы буенча 8 нче Федераль янгынга каршы отрядның 53 янгын-коткару бүлеге фасадында. Аннары делегация 52 янгын сүндерү-коткару бүлегенә күчте.

Резеда Йосыпова, Татарстан Республикасы буенча 8 нче ФЯХ отряды матбугат хезмәте