Биш көн сынау һәм яхшы кәеф. Крутушкада «Куркынычсызлык мәктәбе» ярышларының юбилей республика этабы старт алды.

2019 елның 14 мае, сишәмбе

«Байтик» балалар лагере янында Казансу елгасы янындагы аланда палаткалы лагерь ачылды. Икенче ел Биектау районының матур урынына бөтен республикадан «Куркынычсызлык мәктәбе» хәрәкәтенең иң көчле командалары җыела. Ярышларда Казан, Яшел Үзән, Яр Чаллы, Әлмәт, Чистай, Спас, Биектау, Алексеевск һәм башка муниципаль районнар мәктәп укучылары катнаша. Барлыгы 11 команда.

«Куркынычсызлык мәктәбе» ярышлары берничә этапта уза, бу муниципаль, республика, төбәк һәм Бөтенроссия дәрәҗәләрендә. Дүрт ел элек ярышлар халыкара статуска ия булды. Команда республика этабында җиңүче Татарстан данын якларга төбәк ярышларына юл тотачак.

Ярышларның беренче көнендә командаларга кыска дистанция узарга туры килде, «каршылыклар полосасы»н. Кич белән барлык ярышларның иң тәмле этабы-учакта әзерләнгән ризык конкурсы. Биредә балалар үзләренең кулинария сәләтләрен күрсәтәчәкләр. Ә иртәгә балаларны ярышларның иң билгесез этабы – «Исән калу маршруты» көтә.