"Кайнар линия” психологлары да күнегүләр үтә

2019 елның 10 апреле, чәршәмбе

Россия гадәттән тыш хәлләр министрлыгының Татарстан Республикасы буенча Баш идарәсенең психологик хезмәте белгечләре Россия гадәттән тыш хәлләр министрлыгының Ашыгыч психологик ярдәм үзәге белгечләре тарафыннан «кайнар линия» ачылганда «Психолог» автоматлаштырылган мәгълүмат системасын (АМС) куллану буенча күнегүләрдә катнаштылар. Татарстан Республикасы Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгында социаль хезмәт мөнәсәбәтләрен җайга салу буенча республика өчъяклы комиссиясе янәшәсендә халыкның тормыш дәрәҗәсе, керемнәре, хезмәткә түләү буенча Координация советының чираттагы утырышы узды.

Өйрәнүләр барышында белгечләр «Кайнар линия» телефонына шалтыратуларны кабул иттеләр, абонентлардан мәгълүмат җыю һәм мәгълүмати һәм психологик ярдәм күрсәтү белән шөгыльләнделәр.