Питрәчтә юл-транспорт һәлакәте вакытында авария-коткару эшләрен үткәрү буенча республика янгын сүндерүчеләре ярышларының җиңүчесе билгеләнде

2019 елның 1 марты, җомга

Бүген Питрәч район үзәгендә юл-транспорт һәлакәтләре нәтиҗәләрен бетергәндә авария-коткару эшләрен үткәрү буенча Татарстан Республикасы буенча Россия ГТХМ Баш идарәсенең Федераль янгынга каршы хезмәте бүлекчәләре арасында республика ярышларының финал этабы тәмамланды.

ТР буенча ФЯХ бүлекчәләре арасында иң яхшы команда исемен яулау өчен 11 иң яхшы команда керде, алар зона ярышлары нәтиҗәләре буенча иң көчлеләр булдылар.

Ярышлар нәтиҗәләре буенча Яр Чаллы шәһәренең «Татарстан Республикасы буенча 15 ФЯХ отряды» федераль дәүләт бюджет учреждениесенең 72 янгын сүндерү-коткару бүлегенең иң яхшы нәтиҗәләрен күрсәттеләр. Икенче нәтиҗә шулай ук Автоград вәкилләре – 41 ЯКБ «ТР буенча ФЯХ 4 отряды»нда. Ярышларның узган елгы җиңүчеләре - 77 ЭКБ «ТР буенча 2 ФЯХ отряды (килешү буенча)» (Әлмәт районы) бронза медальләр алды.

Фото: Елена Зарипова – «Вперед» газетасы (Питрәч муниципаль районы)